Naujienos

Elektrėnai yra be jokios abejonės žymiausias ledo ritulio miestas Lietuvoje, kuriame ledo ritulio tradicijos itin gilios. Bene garsiausiame Lietuvos ledo ritulio mieste vaikų ir jaunimo ledo ritulio vystymuisi įkvėpė  žmonės kurie ir pradėjo ledo ritulio istoriją, žaisdami ledo ritulį Elektrėnuose – Darius Kasparaitis, Dainius Zubrus, Rolandas Bučys, Dainius Bauba , Egidijus Bauba , Valdas Škadauskas, Sergej Krumkač, Petras Nausėda,  Dovydas Kulevičius ir kt.

Darius Kasparaitis,  baigęs  profesionalo karjerą už atlanto, nusprendė įgyvendinti savo seną idėją – įsteigti savo vardo Dariaus Kasparaičio mokyklą Elektrėnuose. Darius, pasitelkęs bendraminčius, 2016 metų kovo 9 dieną įregistravo įmonę – „VŠĮ Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla“. Nuo 2016 metų gegužės 2 dienos 79 moksleiviai ir 3 treneriais iš Elektrėnų savivaldybės sporto mokyklos perėjo dirbti į naują įstaigą. Tais pačiais metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Elektrėnų savivaldybės administracija, kuri prisideda prie veiklos finansavimo. Šiuo metu Mokykloje ugdoma jau per 120 sportininkų , dirba 2 administracijos darbuotojai ir 6 treneriai.

Mokyklos veikla yra tiek masinis, tiek ir aukšto meistriškumo jaunų ledo ritulininkų rengimas. Tačiau ypatinga reikšmė  skiriama treniravimo procesui, jaunų ledo ritulininkų rengimo strategijos parengimui ir įgyvendinimui, treniruočių metodikų parengimui, trenerių kvalifikacijos stiprinimui. Tokį kokybinį privalumą užtikrina geriausiuose pasaulio komandose žaidusio Dariaus unikali patirtis, kuria jis noriai  dalinasi su Elektrėnais. Mokyklos ugdymo sistema paremta piramidės principu, formuojamos kelių amžiaus grupių komandos, kurių skaičius augant žaidėjų amžiui mažėja. Mokyklos steigėjų profesionalumas, autoritetas ir ryšiai leidžia užtikrinti bendradarbiavimą su užsienio ledo ritulio klubais, mokslo bei vaikų ir jaunimo ugdymo įstaigomis, žinomais treneriais ir kitais specialistais. Vienas iš pavyzdžių yra reprezentacinis Elektrėnų ledo ritulio klubas „Energija“ (toliau – Klubas).Pajėgiausi Mokyklos auklėtiniai rungtyniauja reprezentacinėje miesto komandoje.  Mokykla rengia modernią ir pažangią vaikų ir jaunimo ledo ritulio ugdymo strategiją, apimančią treniruočių metodiką.